President Trump annab korraldusi! Mis saab edasi?

Post Date: January 24, 2017

Donald Trump

USA president Donald Trump allkirjastas korralduse USA lahkumise kohta Vaikse ookeani maade kaubandusleppest.

Presidendil on olnud toimekad päevad. Juba kolmandal presidendiks oleku päeval väljus USA Vaikse ookeani kaubandusleppest, kirjutab Bloomberg.

Sellega täitis president valmislubaduse, mille kohaselt tuleb senistest kaubanduslepetest loobuda või need uuesti läbirääkida.

Äriliidritega kohtumisel ütles president, et kehtestab suured piirimaksud ettevõtetele, kes viivad töökohad USAst minema.

CNN kirjutab, et president Trump võib kehtestada tollitariifid ilma USA kongressi heakskiiduta.

Kehtivate seaduste alusel on tollitariifide või maksude kehtestamine üksikute ettevõtete vastu väga keeruline. Kuid Trumpil on võimalus kehtestada tollitariifid mistahes riigi vastu. Selleks ei ole isegi tarvis USA Kongressi heakskiitu, teatas Petersoni rahvusvahelise majanduse instituut.

Selleks on kolm võimalust:

1. Trumpi võimsaim relv. Piiramatud „sõjaaja tariifid“

Trump võib kehtestada ükskõik kui kõrged tollitariifid 1917. aastal vastu võetud sõjaaja väliskaubanduse seaduse (Trading with the Enemy Act of 1917) alusel.

USA ei pea selle jaoks olema vastava riigiga sõjas, piisab sellest kui ollakse kusagil maailmas sõjas, et kehtestada teiste maade vastu tariife.

 

 

Allikas: http://arileht.delfi.ee/news/uudised/trump-andis-korralduse-usa-loobumisest-vaikse-ookeani-kaubandusleppest-kuidas-ta-saaks-kehtestada-valiskaubanduse-kaitsetariife?id=77006728

Share this post